Jsou jedny z nejzajímavějších rostlin na světě.Jedná se většinou o bahenní rostliny,které si takto doplňují nedostatek dusíku.
Půda: pěstujeme v čisté rašelině.
Zálivka: rostliny pěstujeme tak ,že stojí v nádobě s vodou,ponořené do 1/3 květináče.Takže nemusíme zalévat,jen doléváme vodu.Rostliny nesnáší tvrdou vodu,takže vodovodní vodu musíme převařit.Nejlepší je používat dešťovou nebo destilovanou vodu.
Hnojení: Březen – Září , 1x za 14 dní,běžnými tekutými hnojivy na pokojové rostliny , ale jen jednu desetinu normální dávky.
Stanoviště: M.rostliny mají velké nároky na světlo.Ideální je jižní okno,kde snesou i plné slunce.V zimě můžeme snížit teplotu až na 10°C.Takto pěstované rostliny netrpí tolik nedostatkem světla.M. rostliny vyžadují vyšší vzdušnou vlhkost.Pěstujeme je třeba ve vyřazeném akváriu,kde je můžeme naaranžovat do mechu.Nesmíme však úplně zakrýt vrch akvária,příliš vysoká vlhkost bez výměny vzduchu podporuje výskyt plísní.Vlhkost se dá zvýšit i tak že rostlinu postavíme do větší podmisky s vodou.
Masožravou rostlinu, kterou hnojíme, nemusíme krmit.Pokud jim přesto chceme přilepšit,nebo pozorovat jak rostlina loví,nesmíme to však dělat často,např. pasti rodu Dionea jsou schopny sklapnout sice rychle,ale jen 3x- 5x ,pak se musí vytvořit nové takže pokud dráždíme často pasti nebo je často všechny krmíme,můžeme rostlinu zničit.
Nejčastěji se pěstují : Rosnatka- velice nenáročná,loví menší mouchy,velikost rostliny 5 – 10 cm,Saracena – rovněž velice nenáročná,avšak větší něž předchozí druh 20 – 50 cm, Láčkovka – má větší nároky na vlhkost vzduchu,při tvorbě nových pastí,velikost rostliny 40 – 100 cm. Dionea– nejoblíbenější pro rychlé zavření pastí,avšak i nejnáročnější na světlo a kvalitu vody,velikost 10 cm.